Poznávací znaky

Poznávací znaky Chmelobrany

Poznávacími znaky Chmelobrany se rozumí:

Modrá knížka Chmelobrany

Modrá knížka Chmelobrany je průkazem Chmelobrance obsahující jeho jméno, fotografii a současné chmeloviště. Do Modré knížky se zapisují splněné povyšovací úkoly a dosažená hodnost.

V Modré knížce Chmelobrany je vylepen i Mobilizační rozkaz Chmelobrany.

Identifikační známka Chmelobrany

je kovový přívěšek na kovovém řetízku s vyraženým logem území Chrámu Chmele a Piva (Žatecké chmelařské oblasti) a s chmelovým listem. Známka je číslována. Číslo známky se shoduje s číslem Modré knížky Chmelobrany.

Nošení známky je povinné pouze při ceremoniích a při mobilizaci! Známku získává Chmelobranec současně s Modrou knížkou.

Stříbrný odznak Chmelobrany

je kovový odznak velikosti 1,1 x 1,1 cm s logem Chrámu Chmele a Piva. Odznak smí nosit pouze ti Chmelobranci, kteří splněním předepsaných úkolů získali nejvyšší hodnost- PIVAŘ.

Stříbrný odznak opravňuje využívat výsad členů Chmelobrany. Na slavnostním stejnokroji se nosí odznak na saku na klopě kapsy !

Kroje Chmelobrany

Pracovní kroj

Pracovní botky fáračky, pracovní nánožníky (bílé ponožky), suknice, pracovní černé triko, náručníky a náramky, korále, opasnice s mošnou, baretka (či prouťovka). Součástí pracovního kroje je i Identifikační známka.

Slavnostní kroj

Černé botky, černé kalhoty, černé sako s výšivkou, černé triko (či bílá košile-dle nařízení velitele Chmelobrany), černý klobouk, vyšívaná vesta, Identifikační známka a Stříbrný odznak.

RPZ- regionální poznávací značka

Regionální poznávací značka je dobrovolně povinné označení motorových i nemotorových vozidel Chmelobranců a jejich příznivců z území Chrámu Chmele a Piva- Žatecké chmelařské oblasti.